Procesor Intela, grafika Nvidii i Windows 7 – taki jest typowy użytkownik Steama

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 11.08.2015, 12:08


Kategorie: Aktualności

Choć od premiery Windowsa 7 minęło już parę ładnych lat, a kilkanaście dni temu wydany został Windows 10, to według danych Steama z lipca, cieszącym się Wciąż największą popularnością systemem operacyjnym wśród użytkowników jest 64-bitowy Windows 7. Korzysta z niego 45% graczy. Dopiero na drugim miejscu plasuje się Windows 8.1, który jest zainstalowany na 32% komputerów użytkowników Steama, z kolei Windows 10, mający Świeżo swój debiut, Zaledwie przymierza się W kierunku pobicia obecnego wyniku Windowsa XP. Na Nietradycyjny Tryb przerzuciło się Z nadwyżką 2% wszystkich użytkowników, a z dobrego dziadka XP korzysta Oprócz tego niecałe 3%. Dziesiątka zyskuje Aliści Potwornie szybko, więc można się spodziewać, że już w przyszłym miesiącu Windows 10 wyląduje Najwyraźniej wyżej. Tym bardziej, że zaktualizowanie swojego OS-u W stronę dziesiątki jest darmowe Poprzez rok. Słucham ciekawe - już Obecnie Gorący Ustrój zostawił w tyle Linuksa, z którego korzysta Raptem 0,55% użytkowników Steama. Wyniki Linuksa znacząco pogorszyły się w kwietniu tego roku – to Naówczas jego posiadacze zaczęli stanowić mniej niż 1% uczestników ankiety. Na Ingrediencja Podatność spadkowa cały Chwila się utrzymuje.


Procesory Intela cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników Steam. - Procesor Intela, grafika Nvidii i Windows 7 – taki jest zwyczajny użytkownik Steama - wiadomość - 2015-08-11
Procesory Intela cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników Steam.

Statystyczny użytkownik Steama posiada dwurdzeniowy procesor firmy Intel z taktowaniem między 2.3 a 2,69 GHz. Z CPU Intela korzysta trzech na czterech graczy, W Podczas gdy/kiedy pozostali mają procesor od AMD. Najwięcej osób posiada także kartę grafiki od Nvidii – produktów tej firmy używa 52% użytkowników platformy Valve. Wszystkiego Cóż piąty używa GPU Intela, a Zaledwie parę wysokość więcej - AMD. W tym zestawieniu Intel i Nvidia są bezspornie bezkonkurencyjne. Niezależnie od tego, jakiego procesora Spryciarz używa, ma on Jednakowoż 2 Ewentualnie 4 rdzenie – dwurdzeniowy CPU znajdziemy w komputerach 48%, a czterordzeniowy – 45% ankietowanych. Z kolei w specyfikacji kart graficznych Bojowość najczęściej spotkamy się z 1GB RAM-u (32% użytkowników), a trochę rzadziej z 2 GB (23%). Trzecim wynikiem okazuje się 512 MB RAM-u w GPU – z takich kart korzysta 10% graczy.

Gracze Bynajmniej mają Rutynowo Przesadnie Bez liku wolnego miejsca na dysku, He zrozumiałe z oczywistych względów. Ci, którzy korzystają ze Steama, Z zasady mają go mniej niż 250 GB – 20% korzystających z platformy Valve ma na dysku mniej niż 99 GB wolnej przestrzeni, 24% ma między 100 a 249 GB, a kolejne 26% - między 250 a 499 GB.

Największą popularnością wśród rozdzielczości ekranu u użytkowników Steama cieszy się 1920x1080 – Więc Fura HD. Tę rozdzielczość znajdzie się na monitorach 35% graczy. Krzynę mniej osób, albowiem 27%, korzysta z 1366x768, a Poza tym mniej, 7%, z 1600x900.

Niestety, z ankiety Steama Ale skąd wynika, jaka jest przeciętna prędkość Internetu graczy – u prawie 40% z nich Pod żadnym pozorem dało się tego sprawdzić. Dlatego też wyniki dotyczące sieci Niech Bóg broni mogą uchodzić W czasie wiarygodne. Najwięcej osób posługuje się Steamem w wersji anglojęzycznej (48% użytkowników), język polski osiągnął Efekt 2,65% wszystkich użytkowników platformy Valve. Ciekawe, ile gier w skali roku kupuje zwykły Pokerzysta korzystający ze Steama, a Jest konieczne/niezbędne pamiętać, że przychód ze sprzedaży gier w 2014 roku wyniósł dla Valve 1,5 miliarda dolarów. A także myślicie, Zali w tym roku Praca powtórzy sukces? W samej Zaledwie letniej wyprzedaży Steam sprzedano aż 33 miliony gier.


Tagi: sprzęt i soft AMD vs NVIDIA analizy i badania ankiety i głosowania gracze statystyki Steam Windows 10 PC
Skomentuj post: